top of page

Naturelez Kaparilerinin Hazırlanışı

Doğadan toplanan kaparilerimiz sizlere ulaştırılmadan önce sürdürülebilirlik ilkelerimiz ile uyumlu, uluslararası kalite standartları sertifikalarına sahip üretim tesislerinde hazırlanmaktadır.

Naturelez olarak sunduğumuz kaparileri, sizlerin kendi damak zevkinize göre seçebilmeniz için kalibrelenmiş olarak size sunuyoruz.

 

  • Non-pareil (0-7 mm)

  • Surfine (7-8 mm)

  • Capucine (8-9 mm)

  • Capote (9-11 mm)

  • Fine (11-13 mm)

Doğada geçirdikleri süre itibariyle daha az miktarda hasat edilebilen non-pareil (0-7 mm) ve surfine (7-8 mm) kalibreli küçük kapariler diğer kalibrelere göre daha sert bir dokuya ve daha keskin bir tada sahiptir. Orta boy olan capucine (8-9 mm) ve capote (9-11 mm) kapariler ise biraz daha yumuşak bir dokuya ve daha az keskin bir tada sahiptir. Fine (11-13 mm) kalibreli büyük boy kapariler ise yumuşak olan dokusu ve boyutu nedeniyle, sos tariflerinde kolayca uyum sağlayarak karışabildiği için tercih edilmektedir.

 

Doğadan hasat edilen kapariler, sizlerle buluşmadan önce tuz veya salamura (su, sirke ve tuz) karışımlarında belirli sürelerde bekletilip kavanozlanmaya hazır hale getirilir. Farklı hacimlerde (105 cc, 224 cc, 500 cc ve 1000 cc) ambalajladığımız doğal kaparilerimizi isteğinize göre sizlere deniz tuzu veya salamura (su, sirke ve tuz) ile hazırlanmış olarak sunmaktayız.

Naturelez Ürün Portfötü 2022
bottom of page